-

tadman

Komentarze użytkownika

@O czarodziejskich właściwościach czarnego melonika (21 września 2018 09:28)

UBecy w sutannach - dość karkołomna teza. Tłumaczenie jest prostsze - chcesz szkalować to musisz posunąć się do skrajności. Smarzowski tłumaczył na przykład, że dzieci wpadają w sidła księży-pedofili, bo ci wykorzystują w tym celu spowiedź. Tu szukałabym koneksji UBeckich i innych, bo podejrzewam, że takie pierdy może jeszcze wyprodukować były niedorzecznik prasowy.

tadman
21 września 2018 13:44

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

PINK PANTHERze, jak Ty dopieszczasz komentatorów. :)

Smarzowski przypuszczał iż nie otrzyma zgody na zdjęcia w kościołach w Polsce, więc kręcił je w Czechach. Ale należało to też wykorzystać medialnie i mimo wszystko złożyli prośbę do kurii w Krakowie.

Producent filmu, Jacek Rzehak w wywiadzie mówi:

- Ale odmówiono nam. Nie podali przyczyny. Nie, bo nie. To była dziwna decyzja i kompletne niezrozumienie tematu z ich strony i niewykorzystanie szansy na samooczyszczenie.

Zupełnie mu się pozajączkowało, bo za wpuszczenie do świątyni niechętnej Kościołowi instytucji miałby Kościół uzyskać nieomal odpust zupełny?

Kłania się ta paniusia, co to bredziła że sędziowie to kasta.

tadman
21 września 2018 08:26

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

5, 6 lub 7%, a może 10, a lepiej 50%. Ta metodologia przypomina dokonania innego Janka, znaczy się Grossa. Nie wiem czy metodę określa imię Janek, a może proweniencja?

Okazuje się, ze metodologia zbierania dowodów dotyczących niecnych czynów księży również podobna jest do osiągnięć tych dwóch naukowców.

Przepraszam, ale pokraczny język poniższych cytatów to nie moja ręka sprokurowała.

[...]Premiera "Kleru" 28 września na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wraz z filmem pojawi się także 800-stronna powieść "Kler" (wydana przez Agorę) na podstawie filmu "Gazety Wyborczej" Piotra Głuchowskiego.

[...]Premiera "Kleru" 28 września na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wraz z filmem pojawi się także 800-stronna po ...

tadman
20 września 2018 22:38

@Pitbull chowa się pod kanapą, na której rozsiadł się wredny kler (20 września 2018 08:05)

Lenin mówiąć o filmie, że to najważniejsza ze sztuk wiedział co mówi, ale producent przebił Lenina w sposób niemożebny. Cytaty z film.wp.pl

 

Przy okazji pierwszego pokazu dla publiczności reżyser na konferencji prasowej powiedział, że film w dużej mierze kręcony był w Czechach. Wyjaśnił też powody tej decyzji.

Smarzowski: - Wiedzieliśmy, że nie otrzymamy zgody na zdjęcia w kościołach w Polsce, więc nakręciliśmy je w Czechach.

Jak nam tłumaczy producent filmu, Jacek Rzehak, twórcy mimo wszystko zwrócili się o pozwolenie do kurii w Krakowie.

- Ale odmówiono nam. Nie podali przyczyny. Nie, bo nie. To była dziwna decyzja i kompletne niezrozumienie tematu z ich strony i niewykorzystanie szansy na samooczyszczenie* - tłumaczy Rze ...

tadman
20 września 2018 15:17

@O ochronie treści w sieci i poza nią (19 września 2018 08:59)

Treści, treściami ale delikwent mający konto w banku a plastik w ręku bez prądu/internetu nic nie kupi. Młynarki jako pieniądz były nędzą, ale jednak w wojnę były w obiegu i można było kupić takie rarytasy jak rąbankę. Co kupimy za jeden plastik?

tadman
19 września 2018 13:17

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Kogo zaprasza onet, aby rozmawiać o tytułowym temacie?

Newsweek Lisa zaprasza ją a onet reklamuje tytułem Diduszko-Zyglewska: hierarchowie uważają, że księża mają prawo molestować dzieci

https://vod.pl/programy-onetu/newsweek-opinie-agata-diduszko-zyglewska-joanna-scheuring-wielgus-1809/de1jn2g

Mężczyzna który udawał rannego/nieprzytomnego podczas KODziarskiego protestu w grudniu 2016 roku to Wojciech Diduszko – filmoznawca, mąż dziennikarki i animatorki kultury związanej z "Krytyką Polityczną", Agaty Diduszko-Zyglewskiej.
Cacana para.

 

tadman
19 września 2018 11:35

@Multikulti+ czyli spanikowany premier wyrzuca z sań ministra Chorążego (17 września 2018 11:22)

Widzi mi się, że jak nie mogli się dobrać wprost do Lasów Państwowych to powstała chętka by je w jakiś sposób doprowadzić do zadłużenia, a wtedy wdrożą nam scenariusz już wielokrotnie przerabiany w dobie tzw. transformacji ze skutkami znanymi nam aż za dobrze.

tadman
18 września 2018 11:30

@O sposobach zwracania na siebie uwagi (12 września 2018 09:55)

Obserwując to co się ostatnio działo na SN dochodzę do wniosku, ze nie warto zdradzać planów co do swoich zamierzeń, nawet tzw. zaufanym, bo podejrzewam, że niektórych wtedy zaczyna ponosić w sposób nie w pełni uświadomiony, ale ponieważ wiedzą, że dotychczasowa forma ulegnie zmianie, więc nie trzeba dbać o to co jest, a nawet starają się przy tej okazji "wypłacać" niektórym za prawdziwe lub urojone przewiny.
Szkoda, bo SN podąża śladami innych prawicowych portali, które w okresie przedwyborczym ewoluują, rozpadają lub dzielą się. To nie wymysł bo proszę prześledzić los takich portali jak fronda/rebelya/ivrp, niepoprawni/blog-n-roll, nowyekran/ekspedyt/3obieg.

tadman
12 września 2018 23:54

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

No i jak tu przestać, kiedy do grzania tematu włączają się i Wyborcza, i Nowoczesna i dawni członkowie tej partii.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kontrowersje-w-sprawie-rejestru-pedofilow/w9w6xrk

tadman
8 września 2018 17:50

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Dziękuję za życzenia, bo zdrowia nigdy za wiele, więc się rewanżuję, bo widać, że więcej by go się przydało, bo chłoptasie gotują nam nowe tematy a ktoś powinien je opisać. :)))

tadman
8 września 2018 17:28

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Kończę podrzucać linki, bo sprawa jest już udowodniona. Rano w kiosku widziałem okładkę newsweeka z drewnianym krzyżem i zawieszonymi na nim na gwoździu trampkami, a napis pod spodem donosi Pedofilia w Kościele - niemy krzyk.

tadman
8 września 2018 11:28@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Nie ma za co. Podejrzewam, że ten od pieniędzy to jakieś takie nienasze nazwisko posiada i stąd wstydzi się trochę.

tadman
6 września 2018 13:10


@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Sekielski zbiera pieniądze na "Film o pedofilii w polskim Kościele" i musi ich zebrać 450 tys. zł. Deklaruje, że nie chodzi mu o księży, a o ofiary. Posuwa się do insynuacji, że księża w tym celu wykorzystują spowiedź. To tyle może o tym typie.

Dzisiaj przeczytałem, że przy realizacji tego filmu mają pomóc mu księża. W kontekście tego co wyżej to są to albo wtyki, albo ludzie niezbyt lotni, albo ludzie pokroju Międlara, którzy zrobią wszystko dla poklasku.

Jeśliby faktycznie chodziło mu o ofiary to pokazałby kto im najczęściej może zagrażać, a skoro tego nie robi to jego deklaracja jest z gruntu fałszywa.

tadman
5 września 2018 22:26

@Gabriel Maciejewski o książce: Stanisław Złotkowski - Jeszcze się spotkamy (28 sierpnia 2018 17:26)

Moja rodzina nie miała do czynienia z Sowietami, a jedynie z Niemcami w czasie II WŚ i dla mnie książka Stanisława Złotkowskiego "Jeszcze się spotkamy" jest nie tylko źródłem wiedzy jak traktowali Polaków Sowieci, ale także jak zesłanych własnych obywateli do ZSSR traktowała władza nowej, rodzącej się w bólach Polski.

Kiedy już powołano w większych ośrodkach polskie komisje repatriacyjne i ludzie otrzymali dokumenty na wyjazd to pewna część Polaków nie zdążyła się ewakuować z miejsca zesłania, jak się okazało ostatnim transportem przed załamaniem pogody, czy jak w przypadku autora, z powodu odstąpienia przypadającej kolejki do wyjazdu znajomej rodzinie, która przez nierozważność podpisała podsunięte przez Sowietów dokumenty o zmian ...

tadman
29 sierpnia 2018 08:05

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Odwzajemniam PINK PANTHERze pozdrowienia i donoszę, że zawsze czekam na kolejny biały wywiad, bo udowadniasz, że informacja jest dostępna tylko trzeba ją znaleźć, pokojarzyć, poskładać, napisać i... bomba gotowa.

tadman
27 sierpnia 2018 20:40

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Procenty to nie jest argument, bo wiemy co z jednostkowymi negatywnymi przypadkami mającymi miejsce na terenie naszego kraju w czasie II WŚ potrafi zrobić wroga nam propaganda. Jedynym sposobem uniknięcia komplikacji to zaktywizowanie mechanizmów wewnętrznych w KK, które pozwolą bardzo skutecznie wykluczyć ze społeczności kapłanów i kandydatów na kapłanów ludzi takich jak: Charamsa, Międlar, czy tych których chce grillować pan Shapiro. Jest jeszcze jedna grupa do zidentyfikowania to agenci, co wyszło przy okazji Smoleńska.

tadman
27 sierpnia 2018 20:34

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Ależ obecna Fronda nie jest Frondą, którą kiedyś była, bo nastąpiło jej przejęcie. Nie po raz pierwszy w naszym imieniu mówi ktoś nam niezbyt przychylny.

tadman
27 sierpnia 2018 20:04

Strona 1 na 43.    Następna